Мандрівки цікавими куточками України
Останні замітки
UA TOP Bloggers free counters
Віктор Полянко
Блог > Коментарі до замітки

Старий Крим (фото)

Літо у розпалі. Погляди багатьох направлені у пошуку відпочинку на південь, де море, ліси і гори. Одним словом - КРИМ. Тому фотографії з цього мальовничого куточка України багатьом можуть стати у пригоді.

Пропоную серію фотоальбомів з однієї з останніх подорожей до Криму за маршрутом "Старий Крим - Кара-Даг - Судак". Сьогоднійшній пост повністю присвячено стартовій точці нашого походу - Старому Криму.

Як і повідомляє назва, це місто є одним з найстаріших на півосторові. Але, насправді, це одна з останніх назв - у пору свого розквіту, коли воно грало роль адміністравтивного центру Криму, місто називалося Солхат. Коли ж столиця Кримського ханства розмістилася у Бахчисараї, Старий Крим отримав своє теперішнє імя, в якому закарбувався слід його колишньої слави.

У містечку є на що подивитися. Через певні обмеження у часі, ми обрали три найбільш цікаві на наш погляд і близькі до маршруту обєкти: мечеть Узбека, джерело Пантелеймона і монастир Сурб-Хач. Про наші пригоди в цих місцях я писав кілька місяців тому. А щоб доповнити враження, прогляньте фотоальбоми: руїни медресе і мечеть Узбека (діюча вже майже 700 років), джерело святого Пантелеймона та околиці Старого Криму, древній вірменський монастир Сурб-Хач ззовні та всередині. Ось деякі фото.

 

Руїни медресе і мечеть Узбека

Руїни медресе і мечеть Узбека


Капличка над джерелом Пантелеймона

Капличка над джерелом Пантелеймона


Перший підйом. Позаду – Старий Крим

Перший підйом. Позаду – Старий Крим


Загальний вигляд монастиря Сурб-Хач

Загальний вигляд монастиря Сурб-Хач

 

Хачкар у дворику монастиря

Хачкар у дворику монастиря

 

Чимало цікавої інформації про Старий Крим та його околиці можна знайти в інтернеті. Наприклад, про мечеті міста, у тому числі й Узбека, про джерело святого Пантелеймона та таємниці монастиря Сурб-Хач.

далі буде

неділя, 18.07.2010, mandrivnik